OSWOIĆ EMOCJE: PROJEKT ZAKOŃCZONY!

W klasie 4b zakończyła się realizacja projektu „Uniwersytet Dzieci, Lekcje z wychowawcą – Lekcje z emocjami”. W trakcie roku szkolnego 2025/26 zrealizowano następujące tematy:

- Jaką moc ma empatia?

- Jak się nie bać tego co nowe?

- Jak wydobywa się emocje?

- Dlaczego złość jest nam potrzebna?

- Jak ludzie przeżywają emocje?

- Co robić kiedy boję się i stresuję? 

- Jak pokonać nieśmiałość?

- Jak mówić o tym, co czuję?

Celem projektu było rozwijanie inteligencji emocjonalnej, która ma kluczowe znaczenie nie tylko w codziennym funkcjonowaniu w szkole, ale też w przyszłym życiu dorosłym – w pracy, relacjach i dbaniu o własne zdrowie psychiczne.