8 czerwca 2026 r. uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu pn. „Kompetencje kluczowe w szkole bez smogu”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, FESW.08.02 – Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego.
Pierwszym punktem naszego programu był spektakl pt. „Wszechmocni w sieci” w wykonaniu aktorów z teatru „Kamienica”. Sztuka poruszała bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazywała negatywne konsekwencje hejtowania innych w sieci, przy okazji wyjaśniała motywacje zachowań nastoletniego człowieka, dzięki czemu dawała okazję do zastanowienia się nad sobą.
Po obiedzie zwiedzaliśmy Muzeum Fabryka Czekolady E. Wedel, gdzie nie tylko dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja czekolady z kakao sprowadzanego z Ghany, ale także próbowaliśmy różnych przysmaków czekoladowych. Słynny wedlowski wynalazek – ptasie mleczko – prezentowany jest w osobnej sali w muzeum. Na końcu byliśmy na warsztatach w Biurze Parlamentu Europejskiego. Oglądaliśmy też wystawę multimedialną, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat organizacji i zasad działania instytucji Unii Europejskiej.


E-DZIENNIK
ZEBRANIA
KALENDARIUM
DOKUMENTY
RADA RODZICÓW
Znajdź nas!