Koniec roku szkolnego w klasach 5 i 4 upłynął pod znakiem niezwykłych wyzwań matematycznych! Nasi uczniowie udowodnili, że geometria to nie tylko wzory z podręcznika, ale przede wszystkim świetna zabawa i praktyka. W czerwcu sale lekcyjne zamieniły się w biura projektowe.
Wszystko zaczęło się od akcji klas piątych, które ruszyły do działania jako „Geometryczni detektywi”. Uzbrojeni w taśmy miernicze i kalkulatory, tropili objętość wokół nas. Na celownik wzięli klasowe szafy, regały oraz mniejsze przedmioty o kształcie prostopadłościanów. Po dokładnym zmierzeniu długości, szerokości
i wysokości, sprawnie obliczyli ich pojemność w litrach. Największym wyzwaniem dla detektywów okazało się jednak zmierzenie niewidzialnego – obliczyli kubaturę całej sali lekcyjnej, sprawdzając, ile metrów sześciennych powietrza przypada na jednego ucznia.
i wysokości, sprawnie obliczyli ich pojemność w litrach. Największym wyzwaniem dla detektywów okazało się jednak zmierzenie niewidzialnego – obliczyli kubaturę całej sali lekcyjnej, sprawdzając, ile metrów sześciennych powietrza przypada na jednego ucznia.
Następnie do geometrycznej akcji wkroczyły klasy czwarte. Jako młodzi inżynierowie wzięli oni udział w projekcie „Architekci geometrii: Od płaskiego patyczka do przestrzennej bryły”. Zwykłe, kolorowe plastikowe patyczki i łączniki wystarczyły, aby wyobraźnia ruszyła z kopyta. Krok po kroku czwartoklasiści tworzyli skomplikowane konstrukcje przestrzenne – od sześcianów, przez prostopadłościany, aż po piramidy!
Te kreatywne lekcje pokazały, że matematyka otacza nas na każdym kroku. Gratulujemy piątoklasistom detektywistycznego zacięcia, a czwartoklasistom wyjątkowej wyobraźni przestrzennej!


E-DZIENNIK
ZEBRANIA
KALENDARIUM
DOKUMENTY
RADA RODZICÓW
Znajdź nas!