Wycieczka klas 3a i 3c do Sobkowa

W ramach zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w wycieczce do Zameku Rycerskiego w Sobkowie. Celem wyjazdu było podsumowanie wspólnie spędzonych lat nauki w klasach I–III oraz integracja zespołów klasowych.

Podczas pobytu dzieci miały okazję zwiedzić ruiny zamku i poznać jego historię. Uczestniczyły w lekcji rycerskiej, podczas której dowiedziały się, jak wyglądało życie w średniowieczu. Dużą atrakcją był pokaz rycerskich mieczy, a także pokaz konny przygotowany przez gospodarzy obiektu. Dzieci miały okazję sprawdzić się w siodle.

Uczniowie wzięli również udział w licznych zabawach na świeżym powietrzu, odbyli przejażdżkę powozem, malowali własne herby rycerskie, a wspólny czas zakończyli grillem i integracyjnymi zabawami. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń i była pięknym zwieńczeniem nauki w klasach I–III.