Projekt MEN "Godność, wolność, niepodległość"

W sierpniu 2018 r. nasza SP nr 15 jako jedyna szkoła podstawowa w Kielcach wygrała konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej i otrzymała dofinansowanie na organizację obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach projektu pod hasłem "Godność, wolność, niepodległość".

Głównym celem przedsięwzięcia jest godne uczczenie tak ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy oraz wzmacnianie wśród uczniów poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.

Wśród zadań projektowych znajdują się:
  • organizacja wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości oraz portretów postaci, które kształtowały polską państwowość (miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Kielcach oraz WDK w Kielcach);

• przygotowanie gry terenowej "Kieleckie pomniki niepodległości", w której mogą wziąć udział wszystkie chętne klasy z naszej szkoły oraz innych szkół kieleckich;

• przeprowadzenie Międzyszkolnego Multimedialnego Konkursu "Józef Piłsudski w Kielcach" dla uczniów klas VII-VIII SP oraz III gimnazjum, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 13 XI 2018 r.

• organizacja 3-dniowej szkolnej wycieczki do Gdyni - największego osiągnięcia gospodarczego dwudziestolecia międzywojennego oraz do Gdańska i Sopotu.

Koordynatorzy projektu zwracają się z ogromną prośbą do wszystkich uczniów oraz przyjaciół naszej szkoły o pomoc w organizacji wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości.

Jeśli posiadacie dokumenty, zdjęcia lub przedmioty związane z tematem ekspozycji, możecie zaprezentować je na wystawie i podzielić się ze zwiedzającymi ich historią. Chętnie przyjmiemy również kopie dokumentów lub zdjęć.

Koordynatorzy projektu w SP 15
    Dariusz Świtalski