O świetlicy

"KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO,
ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT"

Co oferuje dzieciom świetlica
działająca w Szkole Podstawowej nr 15 w Kielcach:

Oferujemy:

• opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu,
  • smaczne obiady przygotowywane w naszej kuchni,
  • atrakcyjne zajęcia czytelnicze, komputerowe, plastyczne, muzyczne i taneczne,
  • wycieczki edukacyjne,
  • spacery,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi (aktorami, malarzami, przedstawicielami służb    mundurowych, itp.),
  • zabawy na świeżym powietrzu,
  • odrabiane lekcji na życzenie rodziców,
  • rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań dzieci.

Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o Program Wychowawczo - Profilaktyczny Szkoły.

W świetlicy obowiązuje regulamin. Obejmuje on zasady zachowań, których należy przestrzegać podczas pobytu w placówce.

Kierownikiem świetlicy jest:  mgr Lidia Skowronek

Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy:
E. Ślusarczyk, A. Król, M. Pałys, K. Szafraniec, L. Prędka, B.Mrozińska,
I. Fatyga, J. Świercz, P. Długosz, K. Januchta, M. Szałas

Naczelnym celem jest:

• zapewnienie opieki wychowawczej uczniom
  • rozwijanie zainteresowań oraz zdolności manualnych dzieci
  • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu
  • stworzenie odpowiednich warunków do nauki i wypoczynku

Uczniowie mają możliwość korzystania z płatnych obiadów w stołówce szkolnej.

W trakcie codziennych zajęć zapewnia się dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą, warunki do pracy własnej, pomoc w nauce, a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Nauczyciele układają tematykę zajęć według następujących rodzajów działalności: plastycznej, muzycznej, ruchowej, przyrodniczej.

W pracy stosują elementy socjoterapii, prowadzą pracę wyrównawczą, kształtują postawy prospołeczne, uczą rozwiązywania konfliktów poprzez komunikację i  zachowania asertywne.

Dzieci korzystające ze świetlicy biorą udział w  różnego rodzaju konkursach organizowanych na terenie szkoły i poza nią. Pracownicy świetlicy systematycznie organizują ekspozycje prac plastycznych dzieci.

Wszystkie podejmowane działania mają na celu promowanie naszej szkoły oraz przygotowanie dzieci do racjonalnego spędzania wolnego czasu .